SUDOKU

Jak hrát sudoku

jak hrát sudoku příklad 1 Začít můžete kdekoliv, ale je dobré začít doplňovat čísla, u kterých znáte jejich místo na 100%. Napravo vidíte příklad, kde jsme na začátku doplnili číslo 4. Použili jsme fakt, že v každém řádku musí být jedno číslo napsáno jen jednou.

jak hrát sudoku příklad 2 Stejně tak v případě čísla 6, akrorát se tentokrát jedná o sloupce.

Podle stejných pravidel jsme doplnili číslo 2 vpravo dole, následně i vlevo dole a dokonce i vlevo nahoře. To znamená že číslo 2 mám už všude vyplněné.

Teď jsme doplnili vpravo uprostřed číslo osm, zde nám jak hrát sudoku příklad 3sloupce i řádky s číslem 8 vyřadí všechny možnosti kromě jedné.

Nyní jsme doplnili číslo 4 do dolního středního čterce. jak hrát sudoku příklad 4 A proč napravo? Když se podíváte do horního středního čtverce, tak tam chybí také číslo 4, ale my víme ve kterém bude sloupci a proto dole doplníme číslo 4 do prava.

Takto pokračujeme dál. Doplníme číslo 3 vlevo uprostřed, číslo 5 vlevo nahoře, číslo 6 vlevo uprostřed. Je dobré hledat čísla, kterých máme větší množství - máme větší pravděpodobnost, že na nám vypadne více možností.

jak hrát sudoku příklad 5 Nyní použijeme pravidla, že v každém řádku / sloupci musí být čísla od 1 do 9, každe jen jednou. Ve sloupci úplně vlevo nám chybí dvě čísla: 1 a 5. V horním volném čtverečku číslo 1 nebude protože v tomto řádku už je. Je tam tedy číslo 5 a v dolním volném čtverečku číslo 1.

jak hrát sudoku příklad 6 Tento čtverec už dokážeme celý doplnit, tzn. doplníme číslo 1,7 a 9. Pak snadno doplníme třetí sloupec, šestý řádek ...

Dál už řešení nechám na vás. Nalevo můžete vidět výsledek. Na závěr si to ještě shrneme:

Copyright © 2008 timqui.net | Sudoku - magická hra, geniální hlavolam s jednoduchými pravidly